Výchovný poradca

Mgr. Adriána Benčíková

Konzultačné hodiny: utorok 13:00 - 14:00 hod. / prípadne podľa telefonickej dohody

streda 13:30 - 14:30 hod. / prípadne podľa telefonickej dohody

Tel. kontakt: 037/77 81 241

Výchovný poradca je odborný pedagogický zamestnanec, ktorý  zabezpečuje a podieľa sa na poskytovaní výchovného poradenstva v oblasti výchovy a vzdelávania formou informačných, koordinačných, konzultačných, metodických a iných súvisiacich činností.

Úlohy výchovného poradenstva sú:

1. vykonávať poradenstvo pri riešení osobnostných, vzdelávacích, profesionálnych a sociálnych potrieb detí a kariérového poradenstva,
  2. sprostredkovať deťom a ich zákonným zástupcom pedagogické, psychologické, sociálne, psychoterapeutické, reedukačné a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi. Úzko spolupracovať so školským psychológom, školským špeciálnym pedagógom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení.
  3. poskytovať odborno-metodickú pomoc v oblasti výchovného poradenstva poskytnúť poradenské zariadenie spravidla podľa územnej pôsobnosti.

Stránky, o ktorých by ste mali vedieť:

www.stredneskoly.sk

www.kamnaskolu.sk